| Marius19980 a întrebat:

Hei, anul acesta sunt clasa a 12-a si vreau sa aplic la facultate (la mai multe, urmând sa aleg una) in strainatate (undeva prin tarile scandinave), însã nu am un dosar foarte "voluminos", acesta contine:
- o diploma de Python nivel mediu;
- o diploma in bussines international;
- o diploma legata de o activitate in care a trebuit sa fac anumite dezbateri pentru a sustine niste cauze legate de persoanele din provincie;
- medii foarte mari la materile de profil (sunt pe mate info, am inteles ca mediile conteaza putin);
- in curând o certificare in lb engleza ( B2 sau (1) si posibil una pentru lb. franceza;
- urmeazã sa mai fac un curs de info, 100% recunoscut;
- lucrez la anumite proiecte care din câte am auzit, ajuta la admitere;
- o diploma de la un curs unity de game dev, din câte știu destul de recunoscuta;
- ECDL 3 module (încerc sa le iau pe toate cât mai repede);
Credeti ca e suficient, având in vedere ca nu mai am prea mult timp, deoarece încep admiterile de prin octombrie- decembrie? Multumesc, vreau sa raspunda doar persoane experimentate!

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu avem de unde sa stim daca e suficient, asta o sa decida universitatea. Ce iti zic sigur, es a te asiguri ca ai un certificat de limba engleza valabil in momentul in care aplici si recunoscut international.

| Violleta2022 a răspuns:

Intra pe site-urile guvernelor statelor unde ai vrea sa mergi la facultate si vezi daca esti eligibil!

| StoicAnalysis a răspuns:

E destul de stufos. Ca doar nu mergi la Harvard sau Cambridge.