| Blazex a întrebat:

Buna ziua.
Daca fac patru module din ECDL cum pot am diploma de bac de la TIC sau Informatica?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

ECDL nu este diploma de bacalaureat, este doar un program de certificare a competentelor digitale.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu.
Pentru a obtine diploma de bacalaureat trebuie sa termini liceul si sa reusesti la examenul de bacalaureat, nu se poate obtine legal in alt mod.

| Blazex explică (pentru Ioandelasal):

Păi ce este am auzit că acest ECDL permis este valabil nelimitat şi în toata Unirea Europeana

| Ioandelasal a răspuns (pentru Blazex):

ECDL nu este diploma de bacalaureat, este doar un program de certificare a competentelor digitale.

| sierra1 a răspuns:

"cum pot am diploma de bac de la TIC sau Informatica"

așa ceva NU se dă, măcar in România (sau ești de pe alte meleaguri?)