| Kida_5763 a întrebat:

Hei. Anul viitor intru la liceu. Stiu ca mai e mult pana atunci dar eu ma decid foarte greu. As vrea sa-mi spuneti care profil e cel mai avatanjos. Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| Angie_Brudaru_1991 a răspuns:

Ca să te decizi la ce profil e mai avantajos pentru tine, numai tu poți. Adună informații despre licee și profilurile lor de pe site-ul Inspectoratului școlar din județul tău. Dai căutare pe google și-l găsești. Trebuie să știi că, la admiterea la liceu, contează 50 -50 media generală pe anii de gimnaziu și media la testele de evaluare națională pe care o să le dai în vara lui 2014. Ai informații despre profiluri și ultima medie de admitere de anul acesta și pe site-urile liceelor din localitatea ta. Orientarea e bine să o faci, din timp, împreună cu mama sau cu tata, cel cu care te înțelegi tu mai bine.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

It,asistenta,contabila etc

| MrBrangspears a răspuns:

Cel vocational happy

Acuma depinde si la ce materii esti tu buna.

| oanateo a răspuns:

Eu am facut matematica-informatica si acuma sunt contabila. nu regret happy

| ionutboss08ia a răspuns:

Ok daca ai o nota mare ai putea sa intri la mate-info, nota mare adica peste opt acum 2 ani am terminat facultatea si mam angajat pe bursa valutara din america e foarte important acest profil

| IoNNNNuTz a răspuns:

Intri la ce te pricepi tu mai bine. happy