| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Bună. Aveți habar dacă s-a schimbat legea de admitere la liceu pe 2014? adică o să se mai adune media de la 5-8 cu media dintre examenele de capacitate?

Răspuns Câştigător
| FaraSareDoi a răspuns:

Nu s-a schimbat.
Din câte ştiam, lucrurile vor sta diferit doar pentru cei care vor fi clasa a7-a in toamnă. Ei(repet, din câte ştiam) vor face clasa a9 -a în şcoala generală.
În rest, metodologia pentru admiterea 2014 rămâne aceeaşi, în caz că nu se răzgândeşte ministrul. big grin

4 răspunsuri:
| YqLmX a răspuns:

Citisem recent un articol care spunea că în 2014 va fi înlocuită EN cu Examen de admitere (la liceul dorit de tine)!

| Frank51 a răspuns:

Nu s-a schimbat si nici nu se va schimba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu s-a schimbat. A ramas la fel din cate stiu eu.

| 8mariastar a răspuns:

Da se aduna jumatatea din media de la examnencu jumatate din media de la 5-8 si se face o medie si aia e media de admitere daca pana in 2014 cine stie poate s-o mai schimba