| Constantin_Mădălin_1994 a întrebat:

Hei, daca am media de admitere 7, 50 am sanse sa intru la un liceu cu un profil in care ultima medie a fost 7, 87?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tot ce se poate, se pare ca mediile de admitere din acest an vor fi mai mici cu ceva decat cele de anul trecut.
In orice caz pune liceul si profilul respectiv pe primul loc la optiuni si poate vei reusi.

| Constantin_Mădălin_1994 explică (pentru Ioandelasal):

Daca nu intru la prima optiune...
La a doua vor fi mai putine sanse sa intru?

| Extraterestru2 a răspuns (pentru Constantin_Mădălin_1994):

Se pare că nu ai înțeles algoritmul repartizărilor.
Te rog citește acest document (e o pagină) ca să înțelegi ce sunt aceste repartizări decât să faci vreo prostie și să regreți după: http://admitere.edu.ro/Info/Ghidul%20admiterii%20computerizate%20v7.0.pdf
Aștept alte întrebări dacă o să mai ai :)

| Ioandelasal a răspuns (pentru Constantin_Mădălin_1994):

Depinde cum alegi a doua optiune. Daca alegi un liceu si profil cu media de admitere mai mica decat media ta vei intra sigur.

| Gio21 a răspuns:

Depinde de numărul de locuri disponibile.
Spre exemplu, dacă sunt disponibile 32 de locuri și 30 de elevi au media peste 7, 87 vor intra și mai rămân 2. Deci pot intra următorii cu mediile cele mai apropiate. Deci poate ai șanse.