| StelistaPanaLaMoarte a întrebat:

Hei! Deci,am o mică problemă. la şcoală profesoara noastră de franceză a stabilit cu noi să facem sceneta Five O"clock,doar că în franceză şi m-a rugat să scot la imprimantă opera în franceză. Problema este că nu o găsesc nicăieri tradusă în franceză pe internet, și mă întrebam dacă nu știți vreun site unde o pot găsi. Sau aveți altă idee? Aș putea de exemplu să o traduc pe google translate, chiar dacă nu se traduce foarte bine, și după să-i spun profesoarei că nu am găsit-o în franceză și dacă poate s-o corecteze ea? Aștept un răspuns. Mulțumesc și scuzați categoria.

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Domnișoară, dacă este „schiță", care cîndva a și fost dramatizată, de ce-i spui matale „operă"?
Profesoara voastră, dacă e atît de deșteaptă și plină de inițiative, de ce nu v-a tradus ea textul, să vi-l și dramatizeze și voi doar să-l jucați?

| christos1234 a răspuns:

O gasesti daca cauti in franceza.

| StelistaPanaLaMoarte explică (pentru christos1234):

Ei bine poti sa-mi dai site-ul? eu una am incercat tot pe google si nu mi-a dat nimic.

| laramistigan27 a răspuns:

O gasesti direct cauta

| StelistaPanaLaMoarte explică (pentru laramistigan27):

SPECIFIC ca am cautat si nu exista. Poti sa mi-o dai tu, atunci? te rog.