| IoanaMaria12345678910 a întrebat:

Hei, e cineva de la ASE ca sa poată sa-mi explice cu plata taxei de școlarizare? Pt efectiv nu înțeleg, stiu taxa e de 40 de milioane pe an (20 pe semestru) însă am văzut ca prima tranșa trebuie plătită acum pe 24 Iulie, ea fiind in valoare de 20000 de lei și am mai auzit ca următoarea e in Februarie. Intrebarea mea e, nu se pot plăti in rate? Adică sa nu dau chiar 2000 din prima?

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Si tu zici ca esti studenta la ASE? Facultate inutila, skilluri pe masura. Daca scadenta e pe 24 iulie, tu acum vii si vrei sa platesti in rate? ("se pot plati" e cu un singur i, nu cu doi) Dupa ce ca te-ai dus la o fabrica de "lucratori comerciali" si someri, mai si platesti taxe. Of, of...

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru GabiDumitrescu):

Mai taci dracu

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru IoanaMaria12345678910):

Viitor de aur, tara noastra (n)are... dar poate totusi poti sa intelegi un text obiectiv scris de altii, ca ai impresia ca sunt eu hater degeaba:
https://www.realitatea.net/......5273ccb3c2
https://www.vice.com/......omania-145

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai platesti 'in rate', in 2, nu poti sa dai mai putin, evident