| 1Catlover3 a întrebat:

Hei! Îmi puteți spune despre profilul Turism și alimentație? Adica ce materii o să am și câte ore de matematic, ce limbi străine se mai fac in afara de engleza și câte pe săptămână, în ce constituie practica, care sunt materiile de Bac, ce pot deveni după terminarea liceului? Vreau cât mai multe detalii.
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alexxxxxxxxxx a răspuns:

3 ore de mate și 3 romana pe săptămână. Engleza și franceză și multe module legate de profil.Bacul se da la romana, mate și geografie.Vei acea calificare de ospatar/barman după terminarea clasei a 10 a și după calasa a 12 a de tehnician in gastronomie ..Practica cam 3 săptămâni pe an.Pot fi toate odată sau se face un orar

| 1Catlover3 explică (pentru alexxxxxxxxxx):

Este grea matematica? Am auzit ca se face M3(cred) dar nu prea știu ce înseamnă.

| 1Catlover3 explică (pentru alexxxxxxxxxx):

Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| 1Catlover3 explică:

Aș dori cât mai multe răspunsuri, opinii și păreri despre acest profil. Va rog

| alexxxxxxxxxx a răspuns (pentru 1Catlover3):

Nu e grea.E m tehnologic.E puțin mai ușoară poate decât cea de la uman