| deea1237052 a întrebat:

Am o carte,Vampirii din Morganville(casa de sticla, adica prima parte)
Faza e ca stiu ca are mai multe carti seria asta..intrebarile mele sunt:
1.Care sunt toate cartile?
2.Eu am cartea editie de buzunar si e doar prima parte..sa inteleg ca la toate cartile sunt cate 2 parti? sau pot sa le gasesc pe toate doar o parte? adica cele 2 parti intr-o carte ..nu de alta dar nu vreau sa cumpar vreo 20 de carti eu stiind ca sunt doar vreo 8. thinking
funda

Răspuns Câştigător
| loveisfreedom a răspuns:

Casa de sticlă (Glass Houses)
Balul fetelor moarte (The Dead Girls’ Dance)
Aleea întunericului(Midnight Alley)
Banchetul nebunilor(Feast of Fools)
Domnia Haosului(Lord Of Misrule)
Carpe Corpus
Stingerea(Fade Out)
Sarutul mortii(Kiss of Death)
Ghost Town
Bite Club
Last Breath (1 noiembrie 2011)
Black Dawn (mai 2012)

sunt 12 carti, daca vrei sa iei editiile mai mici au 2 parti fiecare si sunt mai ieftine, deci 24 de carti.
o carte mica este 11 lei, cartile mai mari costa cam 30-40 lei una. si eu le am pe toate cele mici si am dat pe toate 24, 264 de lei daca le luam pe cele mai mari dadeam cam 400 lei.
deci cele mici sunt mult mai convenabile.

| deea1237052 explică (pentru loveisfreedom):

Multumesc mult..eu am gasit cartile mari la 20 de lei si o sa mi le iau pe toate mari..Nu stiam cate sunt deci multumesc big hug

| Sunshine1708 a răspuns (pentru loveisfreedom):

Oare unde le as putea gasi pe toate ca editie de buzunar?

3 răspunsuri:
| Sayori a răspuns:

Eu am toate cartile de la revista Bravo Girl si lista cu toate volumele ( fiecare a doua parti ) le poti vedea aici http://ro.wikipedia.org/wiki/Vampirii_din_Morganville si sunt 12 de fapt si poti gasi si 2 parti intruna, daca le comanzi online sau le poti citi online pe www.scribd.com :) :o3