| ThisIsMihaela a întrebat:

Hei, TPU
Am o intrebare despre scoala fara frecventa. Pe diploma de bacaluareat apare ceva diferit (adica scrie ceva de genul ca ai terminat liceul fara frecventa) sau este ca si cum ai fi terminat un liceu normal? Va rog un raspuns cat de repede ✌

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent nu exista liceu la fara frecventa, doar forma cu frecventa (de zi sau seral) si forma cu frecventa redusa.
Diplomele de bacalaureat sunt aceleasi, indiferent de forma absolvita.

| ThisIsMihaela explică (pentru Ioandelasal):

Sunt clasa a 11 a si de la anul ma gandesc sa merg la fara frecventa, si ma intrebam daca ar putea sa ma dezavantajeze acest lucru.

| ThisIsMihaela explică (pentru Ioandelasal):

Sunt clasa a 11 a si de la anul ma gandesc sa merg la fara frecventa, si ma intrebam daca ar putea sa ma dezavantajeze acest lucru pe viitor

| Ioandelasal a răspuns (pentru ThisIsMihaela):

Ti-am spus ca nu exista invatamant liceal la fara frecventa, poate vrei la frecventa redusa. Si la aceasta forma se fac 13 clase, astfel ca te dezavantajeaza din acest punct de vedere.