| Alexxutsa a întrebat:

Aş vrea o listă cu cărţi pe care le-aţi citit şi mi le recomandaţi, cărţi captivante pe care nu o să le pot să le las din mână. :3 Menţionez că am 15 ani şi aş vrea cărţi din care chiar să rămân cu ceva. Mulţumesc. happy

Răspuns Câştigător
| geohandmade a răspuns:

Daca chiar vrei sa ramai cu ceva citeste: 1.Shogun daca vrei sa afli si o alta fata a europenilor si a gheiselor( o poveste fascinanta ce te tine cu cartea in mana cu orele) 2. Contele de Monte Cristo - descoperi cat de mult se schimba viata unui om din cauza unor persoane invidioase si rau intentionate si cum se intoarce roata. 3. Mandrie si prejudecata. 4. 11 minute de Coelho- o carte foarte frumoasa cu citate interesante si cu povestea unei tinere din Brazilia ce ajunge prostituata in Europa (nimic obscen, dar ai multe de invatat). 4. Crima si pedeapsa- e un pic mai greoaie deoarece se joaca cu mintea ta dar vazi trairile unui criminal, ajuns astfel din cauza unor imprejurari(te las pe tine sa le descoperi). Sa ai spor la citit. deinde si de gusturile tale. Dar aceste carti ti le recomand cu toata inima. Chiar te schimba. daca vrei ceva siropos, de vara si un pic obscen, incearca carti scrise de Sandra Brown.

4 răspunsuri:
| ONElena11 a răspuns:

Jocurile foamei
Marele Gatsby
Pe aripile vantului
Lolita
Mandrie si prejudecata
Invitatie la vals

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Am citit multe carti si pot sa-ti recomand multe:
Sf: Academia vampirilor, Dracula-Bram Stoker, Fetele Gallagher
literatura romana: La Medeleni-Ionel Teodoreanu, Idiotul-Dostoievski, Lorelei-ionel Teodoreanu,
psihologice(nu exagerat) :Lucas-Kevin Brooks, cartile lui Paulo Coelho, Joc de umbre-Kevin Guilfoile
Thriller :Ucigasi in numele domnului-Dean Koontz, Umbra-John Saul, Focul iadului-John Saul
Daca mai vrei si alte titluri pot sa te ajut... lectura placutawinking

| LovellyAngel a răspuns (pentru AiEnmaYuuki):

Degeaba ai citit tu atâtea cărți, nu știam că Dostoievski e autor român...

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Hopa am gresit laughing...m-am grabit si am gresit...trebuia sa sciu literatura universala