| anonim_4396 a întrebat:

M-am gandit ca in fiecare zi sa caut pe internet despre diferite lucruri pentru a-mi dezvolta cultura generala si as avea nevoie de niste sugestii, ce lucruri interesante sa caut

Răspuns Câştigător
| lungudragos a răspuns:

Cauta lucruri de genul"stiati ca?" sau uita-te la documentare. cum ar fi zeitgeist. Nu stiu, nu mi-am pus niciodata intrebarea asta: ce as putea cauta pentru a-mi dezvolta intelectul. cauta sectretele anumitor domenii, cum ar fi, biologie psihologie. Citeste carti de psihologie.

| DimLight a răspuns (pentru lungudragos):

Contrar ideei tale cunosc persoane licentiate sau cu master in psiho care sunt la fel de anoste ca persoane cu master in orice altceva plictisitor... o idee buna ar fi sa caute ceva ce chiar il intereseaza, dar care ii pot fi si utile in viata de zi cu zi. spre exemplu sa editezi in photoshop, sa faci muzica in frutyloops..sa desenzi ceva..programare, baze de date., webdesign-webdevelopment. etc, bafta

1 răspuns: