| catalin99grigore a întrebat:

Hei va rog ajutati-ma, trebuie sa fac pe maine o compunere pentru scoala despre 1 dec 1918 si habar n-am ce s-a intamplat si pe net gasesc doar ampenii plssssss help meeeee idei vreau cine sa uinit cu cine si cum si ce va rog stiu doar ca sau unit t.romaneasca cu moldova du ardealul dar nimic altceva, dau funda si un sincer mersi

1 răspuns:
| Anestezia a răspuns:

Bună user! Păi eu din cate stiu, atunci s-a nascut Nicolae Ceausescu! Dar găsesti mai multe aici

http://ro.wikipedia.org/wiki/1918

Succes! Sa iei o notă mare!