| UnicornGirl a întrebat:

Heii, am o mică întrebare. Sunt clasa a 8-a şi cam trebuie să mă hotărăsc la ce profil vreau să merg la liceu, eu aş opta pentru arte dar părinţii mei spun că e un liceu la care se intră geu şi mai e şi navetă. Dacă nu aş vrea la bio-chimie doar că nu prea le am cu matematica, chimia sau fizica. La noi în oraş profilul de filo e un profil la care intră toţi copiii cu medii relativ mici, am avut media peste 9 aproape mereu şi nu aş vrea să o irosesc pentru acel profil. Oraşul meu e foarte mic şi am profile doar de Mate-info, bio-chimie, filo, economic, mecanică şi electro-mecanică. Ce îmi sugeraţi? Sau cum e la bio-chimie?

1 răspuns:
| Amadeus1202 a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci unde iti place. Degeaba ai media mare si te duci la un profil in care se intra cu medii mari daca tie nu iti place, nu vei face decat sa-ti faci rau singura. Eu iti sugerez sa te gandesti bine la ce vrei sa faci si ce iti place.