| DenisaLuciaBarbu a întrebat:

Hello! Am o intrebare care preocupa pe majoritatea dintre elevi. Vreu sa merg la un liceu cu profilul stiinte sociale. Ce optiuni pentru facultate as avea?

Răspuns Câştigător
| Betty a răspuns:

Pai poti face dreptul, relatii cu publicul (PR), jurnalism, stiinte politice, relatii internationale (REI), psihologe, stiintele comunicarii, facultatea de limbi straine, litere, facultatea de stiinte sociale si administrative, istorie, geografie etc.

dar facultatile astea nu sunt batute in cuie adica poti sa te duci la orice facultate iti doresti, si la medicina daca te duce capul, ca nu te intreaba nimeni ce profil ai facut important e ceea ce ai in cap. dar facultatile de mai sus sunt profil umanist si iti va fi mai usor love struck

pupi kiss sper sa faci alegerea corecta\dancing