| MissxD a întrebat:

Hello! Pentru cei ce au dat Bac-ul: 1. La limba engleza, nota o vad astfel: A1- B1- A2- B1- A2 sau A2- A2-- A1- A1. Asadar, care este nota finala? (la ambele) Care este maxima si care minima?
2. Competente: Utilizator experimentat si Utilizator avansat. Care este mai avantajos, mai mare?
3. In lista online unde sunt afisate notele (pe edu.ro) vad niste casute marcate cu verde. Ce inseamna asta? happy Multumesc!

2 răspunsuri:
| dianna92 a răspuns:

Competentele nu conteaza cu nimic, asa ca indiferent cat ai luat, nu te avantajeaza deloc. Utilizator experimentat e cel mai bun, asta insemnand B2 ( cea mai mare nota). A1 e cel mai mic. Casutele verzi apar si la mine, asta insemnand ca persoana care are casuta verde a dat Cambridge-ul si a echivalat cu asta examenul de competente. Eu avand CAE-ul, nu am mai dat competentele.

| MissxD explică (pentru dianna92):

Totusi de ce la engleza sunt notele asa: A1-
B1-
A2-
B1-
A2?
Adica ce nota a luat aceasta persoana? Nu inteleg deloc sad

Si de exemplu daca iei A la CAE sau B la FCE, ce nota este trecuta la Bac?