| KirigayaKirito a întrebat:

Help, sunt foarte inecisa, pe ce sa ma axes, real sau uman? Si facultati ai la ambele variante de unde alege..indea e, unde se castiga mai bine? Stau foarte bine cu mate dar nu e pe placul meu, la facultatea de jurnalism, cum e? Si cand ajungi in domeniu cum se castiga? Ma gandesc profund la viitorul meu... funda pentru cel mai bun raspuns >big grin

28 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Sugestia mea ar fi sa faci real, ai mai multe optiuni cand termini liceul decat daca faci uman. jurnalismul vezi si tu - cate ziare scrise mai exista? sunt pe cale de disparitie, ce sa faci cu jurnalismul? mori de foame happy daca vrei jurnalism-tv faci o academie de media nici nu-ti trebuie facultate. in general meseriile pe care le poti face dupa un profil uman nu prea sunt mari generatoare de bani si locurile de munca sunt mai putine in aceste domenii, deci si sanse mai mici happy

| frikk a răspuns:

La ReBu rolling on the floor)

| KirigayaKirito explică (pentru frikk):

Tu lucrezi acolo si ai nevoie de companie? Nu mersiwinking

| frikk a răspuns (pentru KirigayaKirito):

rolling on the floor)) hai inchide ca mi te call me call me call me later pentru detalii call me call me in weekend call me call me inchide si dai mai TARE rolling on the floor)))

| KirigayaKirito explică (pentru frikk):

Esti ciudat straight face, dar cred ca ti s-a mai spus asta happy

| frikk a răspuns (pentru KirigayaKirito):

Iauzi ce zice un "ciudăţeL"(frikk) ca mine devil>:devildevil să mi te cobori cu picioarele pe pământ.
viitorul "sună" intotdeauna incert nu-ti fă un "castel" de iluzi ->
hey! c0c0 cobori din "pom" rolling on the floor)))))

| KirigayaKirito explică (pentru frikk):

Tu chiar vrei sa pari interesant?happy, ei bine stai ca iti zic eu ce e interesant cu adevarat...in minutele astea in care te-ai chinuit sa imi dai mie raspunsuri tampite puteai sa faci ceva util happy, de exemplu..sa iti cauti minteawinking ( ca vad ca deocamdata nu e la locul ei) >big grin

| frikk a răspuns (pentru KirigayaKirito):

Ahh rolling on the floor)))))))) eu cred ca mintea mea este la locul eilove struck... in schimb mintea ta cam "zboara" printre nori love strucklove strucklove struck oare vrea sa atinga ceru? ahh pardon "visul".Sa mi te vad eu peste 2ani cand "Acel Castel" va crapa love strucklove struck atunci numele frikksmugsmug il vei strigawinking cu sigurantasad atuncea nu o sa mai fi asa "cu capul in nori"

| KirigayaKirito explică (pentru frikk):

Iau tu! happy, eu nu inteleg, ce faci aici? Chiar nu inteleg de ce te bagi..adica stai, ca stiu, inca esti trista ca lucrezi la rebu si nai companie nu?sad, esti inca trist ca visul tau s-a destramat sad, saracutzu de tine, egal, merg sa vad cum se usuca vospeaua, e mai interesant decat sa vb cu tine, ne mai auzim :*

| Scikofit a răspuns (pentru frikk):

O mai taci, si uitate baiete la greselile de ortografie laughing Uita-te in jurul tau, viata ta e plina de oameni destepti, doar ca tu cu prostia ta strici ambianta! Asta e prost te nasti prost ramai laughing

| KirigayaKirito explică (pentru Scikofit):

Si punct laughing

| Scikofit a răspuns (pentru KirigayaKirito):

Si punct, vezi ce o tacut baietelul lui mama! Sa dus sub pat ca sa nu-l amendeze cineva rolling on the floor

| frikk a răspuns (pentru Scikofit):

rolling on the floor)) ufffffff nu doar ca sunt prost love strucklove strucklove struck ci ma bucur la fiecare secunda de prostia mea love strucklove strucklove struck

| Scikofit a răspuns (pentru frikk):

Serios? ironia sortii laughing vad ca joci dur baietas(stiu ca sunt mai mic decat tine)

| Scikofit a răspuns (pentru frikk):

Un om care isi cunoaste prostia, si recunoaste ca e PROST!

| KirigayaKirito explică (pentru frikk):

Hey, doar ca ma gandesc din cand in cand la viitorul meu si sa nu ajung la fundu vacii ( laughing ) asta nu inseamna ca nu stiu sa ma distrez, eram doar curioasa ce fac altii thinking

| frikk a răspuns (pentru KirigayaKirito):

"desteapt-o" visul meu este okwinking in timp ce ma privesc in oglinda sunt foarteeee ok love strucklove strucklove struck tu esti la inceput abia rolling on the floor)) dar dupa cum am zis 2ani o sa-ti aduci aminte de frikk devildevil
Acuma scuzati'ma call me call me call me

| KirigayaKirito explică (pentru frikk):

Tot ciudat ai ramas happy big hug kiss

| frikk a răspuns (pentru Scikofit):

O tacut? imi esti ardelean va za zica a?rolling on the floor)))))rolling on the floor))rolling on the floor)))) frumos pe internet? a ajuns si pe acolo netu-l?rolling on the floor))rolling on the floor))
cat ma amuza accentul vostru rolling on the floor))))) de ardeleni rolling on the floor))))))
PS:p-aici pe la mine se zice a tacut love strucklove struck pf@@@ la oi cu voi rolling on the floor))))rolling on the floor))))

| frikk a răspuns (pentru KirigayaKirito):

0h! acu! vazu-i punctuletu-l "sirenei" rolling on the floor))rolling on the floor))rolling on the floor)))
unde pleci a? cumva sa plimbi VACA? Muuu Muuuuu Muuuuu
sau sa behăi ca oitza Beeee Beee rolling on the floor))))rolling on the floor)
"simpatic-o"devildevildevil

| KirigayaKirito explică (pentru frikk):

Deci wow tu chiar esti ciudat rolling on the floor, si scuze nu inteleg ce spui, eu nu inteleg limba ''muu muu'' sau ''bee bee'' raised eyebrows

| frikk a răspuns (pentru KirigayaKirito):

no talking vai tu day dreaming nu sti limba smug ops sad CHIAR ups!
mai dezamagit broken heart broken heart broken heart broken heart

| frikk a răspuns:

Hai sa-ti raspund la intrebare
NICI eu NU TE VAD LA TABLA CU CRETA IN MANA(nimic interesant) la jurnalism esti SUPER ok dupa felu cum mi-ai raspuns mai devreme "in audienta" ca sa-i zic asa big grin te-am testat big grin, acolo te vad binewinkingcautand subiecte pe teren este ca un fel de aventuri in jurnalism si sunt sigur 100% ca o sa-ti placa (un pic primejdios) ca de nu ar mai fi interesant.si se si castiga bine(mass-medias-ul MEREU VA EXISTA)indiferent de trecerea anilor.
si ca sa vezi inca "ceva" big grin am umblat prin lumea asta ca un GUNOIER love strucklove struck hoinar si ce crezi? ti-am si gasit ceva tongue exclusiv pentru tinewinking
rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose roserose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose rose

| KirigayaKirito explică (pentru frikk):

Acum nu sunt sigura daca sa te injur sau sa iti multumesc, in orice caz parerea mea ramane, esti ciudat! Dar cei mai buni oameni sunt asa! happy in orice caz, primejdios sau nu, chiar mi-ar placea happy, sa fac ceva diferit de ceilalti, sa ies din ''plictiseala asta de zi cu zi'', si sa scriu ceva asa de nebun incat sa risc sa fiu data in judecata happy, da, asta mi-ar placea sa fac love struck

| frikk a răspuns (pentru KirigayaKirito):

Heh smug! ma tem ca doar de mine depinde daca ma injuri (urasti)big grin sau imi multumesti (ma iubesti) big grin in orice caz tu vei fi MEREU o simpla spectatoare love strucklove strucklove struck iar de dat in "judecata" nu te voi da eu niciodata doar te voi judecawinking iar cu plictiseala scuzetonguetonguetonguetongue nu te pot ajuta sad

| KirigayaKirito explică (pentru frikk):

Nu te ''urasc'', uita mai pe intelesul tau..mersi! In orice caz, uneori ar prinde bine sa vorbesti ca un om NORMALwinking :X >big grin

| frikk a răspuns (pentru KirigayaKirito):

Pfaaaaa oamenii normali sunt cele mai plictisitoare fiinţe ale pământului don't tell anyone

| razvan2611 a răspuns:

Pai daca stai bine cu mate, ma gandesc ca ar trebui sa stai bine, sau sa inveti repede si informatica, eu zic sa mergi pe real...