| AnaMaryadragutaa a întrebat:

HELP! Vreau sa stiu urgent daca in regulamentul scolar scrie ceva despre faptul ca nu e voie cu unghii mari sau colorate? Si daca s-ar putea as vrea sa stiu exact enuntul.

15 răspunsuri:
| Minnie_Kitty_1999 a răspuns:

Exista o asemenea regula care interzice venitul la scoala cu "unghii mari si colorate" dar nu stiu exact enuntul.

| AnaMaryadragutaa explică (pentru Minnie_Kitty_1999):

Eu am cautat si nu am gasit... de aia am intrebat

| Dumitrescu_Marius_1995 a răspuns:

Se interzice baietilor sa poarte cercei, bratari, tunsori extravagante, parul mai lung de 5 cm, iar fetelor bijuterii, vopsirea parului, a unghiilor, machiajul

| AnaMaryadragutaa explică (pentru Dumitrescu_Marius_1995):

Multumesc. Dar oare profesorul are ''obligatia'' sa nu te primeasca la ora daca de exemplu ai unghiile vopsite?

| Dumitrescu_Marius_1995 a răspuns (pentru AnaMaryadragutaa):

In ziua de azi,ca are sau ca nu are,tot asa e.
Asta nu mai stiu,dar,totusi, cred ca nu are, cred ca te primeste.
aaa, era sa uit, Cu Placere!

| AnaMaryadragutaa explică (pentru Dumitrescu_Marius_1995):

Intrebam pentru ca am o profesoara de matematica mai idioata si din toti profesorii numai ea se gaseste ca faca gura. Ca ea nu ne mai primeste la ora daca venim in TRENING(poftim? daca suntem imbracati decenti care e problema?) sau cu unghiile facute. Este putin cam absurda. Ne-a pus si sa scoatem cosul de gunoi din clasa laughing sau povesteste toata ora despre copiii si sotul ei...multe chestii, eram curioasa sa stiu daca are acest drept.

| Dumitrescu_Marius_1995 a răspuns (pentru AnaMaryadragutaa):

Am inteles, cred ca nu are.
Vad ca esti o fata de treaba, nu vrei sa ne cunoastem mai bine?

| AnaMaryadragutaa explică (pentru Dumitrescu_Marius_1995):

Vorbim in privatwinking

| Dumitrescu_Marius_1995 a răspuns (pentru AnaMaryadragutaa):

Hai pe facebook

| AnaMaryadragutaa explică (pentru Dumitrescu_Marius_1995):

Spune numele

| Dumitrescu_Marius_1995 a răspuns (pentru AnaMaryadragutaa):

Florin Chelu

| Serena03 a răspuns:

Pana la urma vii la scoala, nu la parada modei.

| AnaMaryadragutaa explică (pentru Serena03):

Inteleg,dar faptul ca am unghii (nu exagerat de mari) nu inseamna ca fac parada modei sau ceva... este ceva ce mie imi face placere si atata timp cand nu incurc pe nimeni si nu ies in evidenta nu vad care este problema...

| XCalinX11 a răspuns:

Profesori nu au voie sa dea afară elevi sa sa pedepseasca-jigneasca-sa I se adreseze injuriI etc.e lege (scuze pentru greșeli)