| TheStranger1999 a întrebat:

Hey all happy! Anul asta trec a 8-a si dupa cum stiti, trebuie sa aleg la ce sa dau teza dintre istorie si geografie. Marea mea problema este ca imi plac ambele si nu stiu ce sa aleg. Voi ce ma sfatuiti? DAU FUNDA! happy

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Dacă îţi plac ambele şi te pricepi, atunci alege şi tu obiectul pe care-l vor alege majoritatea colegilor tăi.
Pa-pa.

7 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Poate e bine sa alegi sin functie de rezultatele tale scolare. Daca ai medie mai mare la unul dintre obiecte mai bine dai teza la el.Media conteaza inca la admiterea la liceu.

| ascovit a răspuns:

Dai la ce ti se va parea mi suor. Dupa mine la istorie e mai simplu, deoarece la geografie ai de retinut MECANIC "n" denumiri si "n" masuratori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie.Mai avem timp sa ne gandim, dar cred ca voi da la geografie

| TheStranger1999 explică (pentru anonim_4396):

Si eu cred ca m-am decis si voi da la geografie, pentru ca majoritatea clasei da la geografie.

| MariiMelon a răspuns:

Eu am dat la Istorie. Il cunosteam pe profesor de mai mult timp si a fost usor sa invat trei lectii si in ambele semestre am luat 10. b-)

| CrissVlad13 a răspuns:

Pai alege ce aleg majoritatea din colegii tai.
Dar parerea mea e sa alegi geografia ca e un pic mai usoara.