| Lorelei2121 a întrebat:

Hey. As avea si eu nevoie de niste sfaturi pentru clasa a 8. a. Cum sa imi dozez mai bine timpul ( avand in vedere ca invat dimineata )? Cat de greu va fi? La ce ora ar trebui sa ma culc? Si problema este daca invat de seara mai stiu eu lectia la 10 sa zicem cand am ora respectiva?

Răspuns Câştigător
| Gorath a răspuns:

O să fie mai uşor decât de aştepţi. Dacă eşti isteţ o să prinzi din clasă, materia o să îţi fie înţeleasă şi o să te poţi concentra pe recapitularea materiei pentru examen, la care, oricât de bătut în cap ar fi cineva, ar putea scoate o notă decentă peste 7.Nu mai zic de cei care învaţă şi se pregătesc constant, cu siguranţă o să ia o notă peste 9.

| Lorelei2121 explică (pentru Gorath):

Mersi...pai eu am avut in fiecare an medie peste 9.80...dar de anul asta imi e cam frica happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Te rog mult să citești acest mic ghid, care te va ajuta să te organizezi și să înveți mai bine și mai ușor http://www.lecturirecenzate.ro/2012/08/03/teste-examene-1-motivatia/ Succes!

Răspuns utilizator avertizat