| Labirintdesentimente a întrebat:

Hey...care sunt sansele sa intru la liceu la profilul chimie-bio daca am luat in simulari 4, 65 la mate si 6, 65 la romana? laughing Na..eu am medie foarte mare in general si prefer sa cred ca sunt de mai mult. Chiar si la ultima clasa de chimie bio mi-ar placea sad

Răspuns Câştigător
| Ungureanu90 a răspuns:

Simulările nu afectează sau îmbunătățesc media de intrare la liceu, ci problele din luna Iunie, cele reale, NU simulările. Ele se dau doar pentru a analiza cunoștințele de înaintea examenului. Încearcă să recapitulezi materia până la probele oficiale.

Media de intrare la liceu se face așa:
1. Faci media aritmetică a examenului din cele 2 note obţinute la română şi matematică.
2. Înmulţeşti media din examen cu 3.
3.Aduni cu media generală din clasele 5-8.
4.Împarţi rezultatul la 4.

Multă baftă!

2 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Specializarea de stiinte ale naturii o gasesti la mai multe licee.Acum depinde de tine daca intri la o clasa de 8 sau la una de 6.Am verificat acum ultima medie cu care s-a intrat la Stiinte ale Naturii in judetul meu si a fost de 6, 49 anul trecut, acum doi ani 7, 23.Si liceul nu e chiar asa extraordinar.Acum depinde si de cele din judetul tau, nu stiu, dar ar fi cazul sa inveti mai serios daca vrei sa intri.

Răspuns utilizator avertizat