| Ciprian_Tamas_2002 a întrebat:

Hey sunt clasa a 8-a si vine examenul de capacitate... si eu nu am inteles cum se rezolva expresile E(x)... Va rog am nevoie de ajutor urgent

6 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Da-mi un exemplu de expresie si ce iti cere exercitiul si incerc sa iti explic.

| Ciprian_Tamas_2002 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu stiu cum sa iti trimit poza. de exemplu cea de la evaluarera nationala 2016

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Ciprian_Tamas_2002):

La cea din 2016, nu trebuie decat sa aduci la acelasi numitor si sa faci calculele. Si iti va da E(x)=2 daca le-ai facut corect.

| Anonim1132 a răspuns:

E cam grav... Se bazeaza pe materia invatata anterior... Incearca sa iei legatura cu o profesoara pana nu e prea tarziu. Bafta!