| Luu010 a întrebat:

Hey! Sunt studenta in anul I la Facultatea de litere si arte din Sibiu, sectia Engleza-Germana si voiam sa stiu daca se mai poate sa pleci la studii in afara din anul II, daca exista vreo bursa ceva sau trebuie sa astept pana la master? Chiar imi doresc asta, m-am gandit prea tarziu ca as vrea sa plec si acum e putin mai greu, dar ma gandeam ca variante exista. Va rog sa ma ajutati cu site-uri, surse ceva sau chiar experienta personala. Multumesc!

1 răspuns:
| disa a răspuns:

Programul erasmus asigura studentilor eligibili posibilitatea de a studia in strainatate cu toate cheltuielile acoperite. vorbeste la secretariat sau cu profesoarele tale de limba sau intreaba pe cineva care a mai beneficiat de o astfel de oportunitate despre acest program.