| Edyez a întrebat:

am luat în examen 8, 45 și 7 credeti că am șansa să intru la un liceu la care ultima medie anul trecut a fost 7, 60 având în vedere că vor urca? Pe ani am vreo 8, 20 sau 30 media

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu media la EN de 7, 72 si media gimnaziului de 8, 20 vei avea media de admitere de 7, 81 (6, 17+1, 64), astfel ca ai mari sanse sa intri la acel liceu, asa ca pune-l pe primul loc la optiuni, daca vrei neaparat acolo.

| Edyez explică (pentru Ioandelasal):

Și crezi că scade media de admitere la licee sau urca? Eu as fi vrut la un liceu pe filo, la care anul trecut ultima medie a fost 8, 08, la acela îmi doream, de aia spun daca ar scădea zic și eu as avea șanse daca urca clar nu, sunt din Sibiuhappy.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Edyez):

N-am de unde sti daca va scadea sau va creste si n-are importanta ce cred eu, se poate vedea doar dupa ce se va face admiterea.
Tu pune la prima optiune liceul si profilul pe care il vrei cel mai mult si spera ca vei avea noroc.