| RandomQuestionsAndAnswers a întrebat:

am nevoie de ajutor, trec pe a VIII- a si profa de mate a zis ca daca nu invat tot ce e mai important dintr-a VII-a nu mai face mate suplimentar cu mine. Mi-a dat aceasta tema si ma intrebam daca nu puteti sa imi ziceti pe scurt cam din ce trebuie sa invat, deoarece aceasta profesoara este foarte buna si o urasc pentru ca tipa la mine daca o intreb ceva, dar totusi sunt mai bun la mate de cand fac cu ea, VA ROG, ajutati-ma! happy

6 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Las-o acolo da-o draq. Daca urla la tine daca o intrebi ceva mai bine cauta alta.

| Andi86 a răspuns:

Invata toate teoremele facute in a VII-a si apuca-te sa faci exercitii de unul singur.

| RandomQuestionsAndAnswers explică (pentru Andi86):

Da, dar mai exact nu poti sa-mi spui, adica din triunghi congruente si altele? te rog mult

| Andi86 a răspuns:

Inveti cele doua teoreme importante sti la care ma refer. In clasa a VIII-a vei face Geometria in spatiu si vei avea nevoie de ele.

| RandomQuestionsAndAnswers explică (pentru Andi86):

Faza e ca m-a rugat un prieten sa-l las sa puna o intrebare, el e din clasa a VII si nu e bun la mate, ai putea sa mi le zici tu ca sa i le zic eu?

| andraalexa99 a răspuns (pentru Andi86):

Hai nu mai zi! Chiar daca faci geometria in spatiu sunt formule care se leaga si de geometria plana plus metodele de rezolvare dintr-a 7-a se folosesc foarte mult intr-a 8-a.