| LawlietL886 a întrebat:

Hey TPU!
Când completez fișa pentru admitere la liceu eu trec codul de specializare sau cel al școlii pentru liceul dorit?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

- liceul nu are cod doar specializarea aferentă liceului are
- deci scrii codul

Răspuns utilizator avertizat
| Ana268086547 a răspuns:

Fiecare specializare si liceul au un anume cod. De exemplu la liceul X pentru filologie este codul 101, pentru bio chimie 102, mate info 103 etc. Apoi pentru liceul Y pentru filologie este 110, bio chimie 111, mate info 112. Tu o sa pui codurile pentru mai multe specializări de la mai multe licee (sau doar de la unul, depinde ce medie ai, poti sa treci de exemplu doar profilul mate info de la liceul cutare daca stii cu siguranța ca intri happy desi e bine sa pui macar vreo 10 ca sa fi 100% )