| TheOne98 a întrebat:

care ar fi opinia voastra in legatura cu democratia in Romania, adica ce parere aveti despre democratia din trecut, prezent si viitor. Ce a fost inainte si ce este acum?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Democratia in Romania nu mai exista de mult. Sistemul democratic este unul imperfect, dar la noi e un simplu haos. Este suficient sa ne gandim cum au votat romanii la referendumul pentru suspendarea presedintelui si la cel pentru parlamentul de 300 ca sa vedem clar ca vointa poporului nu este respectata nici macar atunci cand este clar si precis exprimata.

| RAY a răspuns:

N-am trait atunci nu ma exprim,o tara plina de criminali,hoti,pedofili, curve,falsi,ipocriti,prosti, inculti si mult mai multe, nu vezi ca peste tot unde mergem lasam urme in urma noastra, furam de peste tot pe unde mergem, chiar zilele trecute am vazut ca romanii au omorat o femeie in Spania e groaznic, sincer mi rusine sa spun ca am trait in tara asta vreodata

| suMRed34 a răspuns:

Destept a fost cel care a spus acum vreo 24 de ani ca democratie nu va fi nici peste 20 de ani in Romania, la noi este doar minciuna si hotie, din pacate. Uneori imi este mila cand vad cate lucruri oribile se petrec in tara asta.

| WhothefuckamI a răspuns:

Eu sunt o persoana care crede in Comunismul "Glasnost" implantat de Gorbachev in 90'. Democratia in sine reprezinta tot un fel de manipulare dar transparenta. Porbabil nu sunte-ti de acord cu mine, dar va reamintesc ca asta e parerea mea!

| vangaelis a răspuns (pentru WhothefuckamI):

Iti respect opinia dar vezi dumneata ca reformele Glasnost nu sunt aplicabile in contextul politic autohton. nu suntem in situatia politica a Rusiei de atunci

| WhothefuckamI a răspuns (pentru vangaelis):

Multumesc ca m-ai "luminat" intr-o maniera diplomatica. Intr-adevar ai dreptate, totusi eu continui sa sustin aceasta idee (care oricum poate fi privita din mai multe puncte de vedere).A fost o placere sa discutam