Întrebare recomandată | MariaaMadalina a întrebat:

Daca am o restanta la facultate si in toamna nu pot sa ma prezint, o pot da in anul viitor?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai bine întrebi la secretariatul facultății.
De regulă poți, ai un minim de puncte de credit pe care trebuie să le ai pentru promovarea în anul următor de studiu.
Pa, pa.

| MitroKta a răspuns:

Depinde in ce an esti. Daca esti in anul doi, nu poti trece in anul 3 cu restante din anul intai iar daca esti in trei nu poti trece in 4 cu restante din anul doi. Dac e de pe un an pe altul, merge sa ai restante numai sa ai minimul de credite necesare ca sa promovezi( in general 40 pe semestru).

| Mihaela1964 a răspuns:

O poti da in presesiunea din vara, poate o iei atunci si ai o vara linistita.

| MariaaMadalina explică (pentru Mihaela1964):

Multumescc! inca nu am restanta dar vroiam sa stiu daca o sa am pe semestrul al 2-lea nu o sa pot venii acasa in toamna sa o dau...si as vrea sa o dau aanul viitor tot in toamna

| Mihaela1964 a răspuns (pentru MariaaMadalina):

Bina ca nu ai! O poti da si anul viitor, dar sper sa fi integralista si sa nu ai de ce sa-ti faci griji.Numai bine!happy

| ioanaonutza a răspuns:

Da poti