| DaielDanielas156 a întrebat:

Hey TPU, de o vreme încoace nu mă simt nici mirosul și nici gustul așa cu o facem înainte. Mâncarea are gust ciudat sau nu are deloc iar parfumurile au toate același miros dar sunt și unele pe care nu le simt deloc. Nu mai simt nici mirosul de ceapă de exemplu sau de varză murată, ce ar putea fi?

10 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

De doi ani încoace se tot vorbește despre faptul că pierderea gustului și mirosului sunt simptome de covid, iar tu întrebi ce ar putea fi.

| DaielDanielas156 explică (pentru johnnny123):

Nu cred că e covid, situația asta durează de mai mult de 2 luni

| johnnny123 a răspuns (pentru DaielDanielas156):

Pe ce te bazezi când spui că "nu e covid"? Ți-ai făcut un test?
Poate ai avut covid acum două luni, iar gustul și mirosul nu au revenit. Se întâmplă frecvent.

| Brizbriz a răspuns:

Covid, suna la 112 si izoleaza-te

| DaielDanielas156 explică (pentru Brizbriz):

Mă îndoiesc că e covid

| VoidEternal a răspuns (pentru DaielDanielas156):

Poți să ai problema asta și 6 luni. Da, tot de la covid.

| Brizbriz a răspuns (pentru DaielDanielas156):

Un test costa 16lei
nu ai atatia bani?

| DaielDanielas156 explică (pentru Brizbriz):

Am facut peste 20 de teste de când a început toată treabă asta și nimic

| Brizbriz a răspuns (pentru DaielDanielas156):

"acum 4 ore | IoÎsDeni explică (pentru Brizbriz):
Am facut peste 20 de teste de când a început toată treabă asta și nimic"

acum inteleg...
DECI
dupa 5-7 teste nu te-ai dus la doctor, la ghicitoarea Mafalda, la... aaaa, orice altceva decat sa vii aici si sa "speri" ca noi o sa te rezolvam, cu o mica rugaciune la lord Baal, the BEAST GOD, sau Allah, sau Budha, Jeezaz, God, sau CE CREZI TU CA O SA APARA UN MIRACOL DIN GAURA veceului?!?

esti TAAAAAAAAAAAAARE, mai tare decat greva STB pentru salarii si nu pentru anti-directorul pus de PeNeLe

/fart

| Vântulalb a răspuns:

Coronavirus!