| deathnote001 a întrebat:

la ce facultate trebuie sa dau? vreau sa fiu procuror sau judecator..., sunt la liceul economic, profil alimentatie

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Drept? Peste 10. Glumesc, dar la drept concurenta este mare asa ca ai nevoie de medii foarte mari atit la bacalaureat cit si in timpul liceului. Un cunoscut a intrat la Iasi acum 2 ani cu 9, 80 si nu a prins loc la buget.

8 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Mă scuzi, nici nu am observat că tu ai postat şi această întrebare!
Aş fi curios, după toată învăţătura de la acest liceu de alimentaţie, dacă tu vei reuşi să iei măcar minimum de trecere la BAC.În schimb vrei tu să ajungi procuror sau judecător.
Nici nu eşti prea pretenţios!

| deathnote001 explică (pentru corolav):

Voi reusi crede-ma!

| foxsilver a răspuns:

La Facultatea de Drept.

| deathnote001 explică (pentru foxsilver):

Ce medie am nevoie ca sa intru? sau cat trebuie sa iau la bac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Drept, fara indoiala.

| deathnote001 explică (pentru anonim_4396):

Ce medie am nevoie ca sa intru? sau cat trebuie sa iau la bac.

| foxsilver a răspuns (pentru deathnote001):

Ai aici lista facultatilor la care se da examen de admitere(inclusiv Dreptul), si nu conteaza notele de la BAC:
http://www.money.ro/......21996.html
Iar aici ai mediile minime de la admiterea din 2012, in Iasi(in partea de jos a paginii):
http://laws.uaic.ro/admitere_licenta.html

| anonim_4396 a răspuns (pentru deathnote001):

Pentru Drept? Peste 10. Glumesc, dar la drept concurenta este mare asa ca ai nevoie de medii foarte mari atit la bacalaureat cit si in timpul liceului. Un cunoscut a intrat la Iasi acum 2 ani cu 9, 80 si nu a prins loc la buget.

| DaRaspund a răspuns:

La drept!