| Green4Apple a întrebat:

Hi TPU...azi nu merg a scoala ca am o raceala urata dar mi-o trece mie pana maine ca trebuie sa merg, maine am 2 teste si din moment ce stau acasa ma gandeam sa invat pentru testele astea... ceva ponturi pentru studiat?big grin
Funda!(PS: testele sunt: 1. le geografie,Asia, clima, relief, resurse si din astea. 2.la engleza.verbele iregulate...)

Răspuns Câştigător
| cristinica10 a răspuns:

1.Ai putea sa inveti stand in pat, ascultand
Mozart;
2.Te asezi la o masa, iti pui cartea in fata si langa tine pune-ti si un pahar cu apa (am citi pe Yoda.ro ca daca bei apa in timpul unui test, ai sanse mai mari de reusita. Banuiesc ca daca bei apa in timp ce inveti, ti minte mai bine toate alea).
Stiu ca sunt idei cam ciudate, dar de ce sa nu incerci?
Sper sa treci testele. :*

| Green4Apple explică (pentru cristinica10):

Taci ca nu-s ciudate! Eu ascult Mozzard, Bethoven, Bach, Shuber si multi altii in timp ce imi scriu temele sau invat la limbi straine!^^ Credeam ca sunt singura ce asculta Mozzard cand invatza...am mers pana al aurma azi la scoala dar mno...invatz acum seara si voi mai ivata dimineata Merci de sfaturi big grin

1 răspuns: