| anonim_4396 a întrebat:

Imi place limba franceza, de aceea as vrea sa urmez o facultate unde pot perfectiona ceea ce stiu, fara sa mai intalnesc matematica vreodata.
Facultatea de litere ar merge? Cu ce se mananca? Care este viata unui student la aceasta facultate?
Mi-ar face placere sa citesc mai multe raspunsuri, mai ales de la cunoscatori, ceilalti puteti sa-mi oferiti si informatii de pe internet, tot m-ar ajuta.

2 răspunsuri:
| sorinae a răspuns:

Pff...

| Danze a răspuns:

Politehnica din Timisoara, are sectie de limbi straine(engleza, franceza, germana). Specializarea CRP(comunicare si relatii publice). Eu sunt la engleza