| PanaitAnaSofia a întrebat:

Îmi puteți face vă rog media generală cu mediile încheiate de: 7, 8,7,8,7,5,10,7,7,10,10,10,10,9,9 și 10 la purtare?

Răspuns Câştigător
| Sara2 a răspuns:

8,37, nu-i rău happy

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa ai atatea note de 10 fara sa fii capabila sa faci o medie artimetica? Serios acu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aduna-le pe toate si imparta-le la cate sunt...vai doamne.
5-ul ala e la Mate, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum de nu stii sa faci media generala culmea avand notele alea.

| NotAndrew69 a răspuns:

Media este 8.375

| Princess14022006 a răspuns:

Buna! Media generala NU se rotunjeste si se calculeza astfel se aduna toate note (+ cea de la purtare) si se imparte la numarul de materii (+ purtarea). Tie iti iese media 8.37