| LoLiTa1808 a întrebat:

Imi spuneti, va rog, niste efecte negative ale cafelei asupra sistemului nervos?

Răspuns Câştigător
| ioanaioana a răspuns:

Cand se abuzeaza de cafea, poate provoca palpitatii, transpiratii, dureri de cap, stari de agitatie si nervozitate, ameteli, insomnie, stare de oboseala, tensiune arteriala, anxietate si depresie. Cat despre influenta pe care o are asupra sistemului nervos, intr-adevar, agraveaza simturile si functiile esentiale ale creierului

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FuwaFuwa a răspuns:

[pai din cate ne-a spus doamna de biologie aceasta provoaca palpitatii, incepi sa tremuri, greata si voma...Dar in exces.