| alina_6613 a întrebat:

In ceea ce priveste cerificatul Cambridge... Am tot auzit de elevi, fie de gimnaziu fie de liceu... Insa, poti sa il dai si student fiind? Chiar ma intereseaza daca exista si o limita maxima de varsta.

Răspuns Câştigător
| andrei112 a răspuns:

Examenele Cambridge sunt organizate in functie de nivelul de dificultate si sunt recomandate anumitor clase, dar nu exista o limita maxima de varsta. Poti sa dai examenul la ce varsta doresti. KET e recomandat pentru clasele 5, 6, PET 7, 8, FCE 9, 10, CAE 11, 12 si CPE pentru cei care cunosc limba engleza la perfectie.

2 răspunsuri:
| qtheodora a răspuns:

Eu am fost anul acesta la Cambridge.
Eu stiu ca la liceu se da ultimul, pe mine nu m-a interesat si nu am intrebat...dar cred ca nu pana la liceu pentru ca aceea diploma de la Cambridge te poate ajuta sa nu mai dai Bacu la limba engleza.
Succes!

| Daniella a răspuns:

Buna!
Si eu voi da Cambridge, dar dupa ce voi termina facultatea.
Sunt inca la liceu, clasa 11.
Si sa stii ca il poti da oricand, nu conteaza varsta.
Daca stiam multa engleza, as fi putut sa il dau la sfarsitul clasei 11,
dar mai astept, sa mai invat.
Sper ca te-am ajutat!