| Feri5 a întrebat:

În Suceava rata de infectare a fost de 2, 14, iar acum a crescut la 2, 20. Când vom reveni în scenariul verde? Vreau mult să merg fizic la școală, cu toate că sunt clasa a IX-a și noi stăm ca purceii acasă. Mi-e silă de online. Adică m-am plictisit grozav. Vreau să fiu un copil bun și cinstit așa că eu nu copii deloc la teste, ci învăț de fiecare dată. Mă deranjează foarte mult colegii care copiază foarte mult la teste și iau note mișto, adică foarte mari, ba chiar mai mari decât mine. Mă mai supăr, ce-i drept, dar tot continui să învăț. Vreau să fac o facultate bună și să fiu o persoană bună, nu faimos, nu cu mulți bani, ci o persoană care ajută, care are creierul „curat" nu spălăcit de nervi... Așa mereu îmi doresc, dar vreau mult să merg la școală, în ciuda insistențelor colegilor mei care nu mai știu cum să copie la test. Și-au făcut o metodă numai bună și anume: pe laptop își pun mai multe ferestre cu fițuicile, fără să fie observați de profesori și, uite așa, toți copiază... Mi-e silă să tot văd asta. Mi-e silă să văd că nu sunt responsabili. Scuze că povestesc cu lux de amănunte dar nu mai suport sistemul ăsta, on-line. E super urââât!
Cum credeți că aș putea proceda?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Cum adică cum ai putea proceda? Dacă vrei să nu copiezi, nu o faci și colegii tăi vor face ce-și doresc. Nu îi poți pârî sau ceva, sper că nu te gândești la asta.
Nu contează ce fac alții și notele din liceu sunt echivalente cu 0.
Mult succes mai departe și să intri unde vrei.

| Feri5 explică (pentru zurick):

Mulțumesc frumos pentru răspuns. Aștept să revenim la normal cât mai repede posibil...

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu depinde de tine reîntoarcerea in scoală nu tu decizi, daca rata de infectare este mare atunci scoala se închide, iar tu trebuie sa te supui, sa accepti cum decide statul român, el este cel care a închis scolile pentru a prevenii raspîndirea covid 19, daca nu i ti convine scoala online, mergi si spune i lui Arafat ca te va asculta el joi.

| Feri5 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Bine, am înțeles! Mulțumesc frumos pentru răspuns!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Poti proceda prin a constientiza ca nu inveti pentru nota, ci pentru tine. Notele de 10 obtinute prin copiat nu te duc la universitati serioase, unde dai examen.

| Feri5 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Ok. Am înțeles! Mulțumesc frumos!