| bbbbbbbbnbbbb a întrebat:

Intrebarea este valabila pentru cei care invata de dupa-amiaza. Voi cand invatati mai usor? cand veniti de la scoala sau dimineata inainte sa plecati la scoala?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ma culc pana cand temele nu-s gata, iar de dimineata mai repet unde cred ca mai este cazul.

| Ineys a răspuns:

De invatat n-am invatat niciodata, temele le scriu in pauze. Eu zic ca e cel mai bine, totusi am iesit al 3-lea cu media din clasa.
P.S: Sunt mate-info deci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vin, de dimineata nu ai chef de nimic, e stupid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vin.
Dimineata e mintea prea ametita ca sa inteleaga ceva.
Asa, seara am tot timpul pana la 2AM.

| Xpressurself a răspuns:

Cand vii de la scoala faci o recapitulare a cleor mai imortante lectii si evenimente. apoi iti stabilesti prioritatile. spre seara te intalnesti cu prietenii si eventual dimineata repeti doar ce este mai imortant, faci o sinteza. nu se lasa nimic de facut pe dimineata.
@ te culci cand ai terminat.
te trezesti linistit si fara griji si asa iti va fi si ziua. @
este lege si regula a invatarii si nu se dicuta.

| Xpressurself a răspuns (pentru Xpressurself):

Daca te referi la faptul ca ai ore pe dupa masa sa stii ca ai facut cea mai proasta alegere. iti recomand sa faci orce efort este necesar ca sa te transferi pe dimineata chiar daca trebuie sa schimbi scoala.

| neanderthalfararusine a răspuns:

Dimineata, inainte sa plec. Atunci ma concentrez cel mai bine, fiindca am mintea limpede. Mai tarziu mi se face lene si vreau sa stau degeabalaughing

| Marin_Silvia_1974 a răspuns:

Eu imi fac temele seara iar dimineata invat, nu am treaba