| BeaTMaN696 a întrebat:

La bac la romana am scris titlul pe prima pagina. Gen Examen de Bacalaureat Proba si abia dupa am inceput sa scriu exercitiile. Se considera semn si se anuleaza? Asa stiu ca am facut si la simulare in a 11-a si la eveluare daca imi aduc aminte. Va rog help!

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu se anulează. Da de ce ai mai scris încă o data examen de bacalaureat?

| BeaTMaN696 explică (pentru Sofer):

Stres, emotii si pentru ca asa am facut si anii trecuti. Dar na acum speram la ce-i mai bun rolling on the floor

| Sofer a răspuns (pentru BeaTMaN696):

Sa fie acolo. Încă un titlu frumos laughing. Am și eu mâine bac-ul. Sper sa fie ok.

| iChristiaN47 a răspuns:

Nu prea înțeleg la ce te referi. Exista un spațiu special punctat în care să scrii acel titlu. Dacă l-ai mai scris încă odată pe prima pagină, e chiar bizar, însă, dacă în momentul în care ai predat foaie nu ți-a fost oprită și considerat semn, probabilitatea este destul de mică să se considere semn în timpul corectării.

| Romeo16101 a răspuns:

Cine naiba te-o pus sa mai scriu titlu daca in coltul din stânga paginii aveai specificat acolo specificat : proba scrisă :... Disciplina: Sesiunea:
Da se poate, depinde de ce corector vei prinde daca va trece cu vederea sau nu peste faza asta.
Eu nu înțeleg cum puteți face greșeli de genu din moment ce vi se spune clar scrieți doar numărul subiectului, exercițiul, și cerința acestuia.
Sper sa n-ai probleme totuși, vei afla peste 2 săptămâni. Succes

| BeaTMaN696 explică (pentru Romeo16101):

6 zile chiar. Ca pe 30 de afla rezultatele