| HappySadness a întrebat:

La ce materii se dau teze in clasa a 8-a?

Răspuns Câştigător
| AnotherGirl a răspuns:

Dai la Limba romana si la Matematica (obligatoriu) si la Geografia sau Istoria Romaniei (depinde care este optiunea ta).

Daca ai ales pe primul semestru sa dai teza la istorie, in al doilea nu o vei putea inlocui cu geografia si nici invers happy

Succes!

8 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună! În clasa a 8-a dai teză la 3 materii. La matematică şi română este obligatoriu, iar cea de a treia este la alegere. Poţi să alegi între geografie şi istorie. La geografie e mai simplu(părerea mea). Succes!

| CeQe a răspuns:

Romana,mate si de ales intre geografie si istorie! happy

| ღAleKrissღ a răspuns:

Romana mate geografie/istorie

| soraluisatan a răspuns:

La romana, matematica si geografie sau istorie(la alegere)

| someonelikeu a răspuns:

romana matematica si ai de ales intre geografie sau istorie.eu am ales istoria :X

| kat2108 a răspuns:

Se dau teze semestriale la romana, mate si istorie/geografie.

| GaleataDeChiftele a răspuns:

Daca nu ma insel se dadeau la romana matematica si geografie thinking

| FataCuOchiVerzi_8367 a răspuns:

La Limba si Literatura Romana, La Matematica si La alegere Geografie sau Istorie. La Care ai Dat in Primul Semestru Tre' sa dai si in al 2lea. La Geografie E mai bine Sa Dai Teza, Chear daca esti mai bun la Istorie, Fiindca la Istorie sunt tare multi ani de invatat si e mai greu. La geografie e foarte usor. (mie asa mi s-a parut).