| Nicolae35 a întrebat:

La examen daca depasesc limita de spatiu ma depuncteaza sau nu se mai ia in calcul?
Spre exemplu : Redacteaza o compunere cu 15-25 de randuri. Daca scriu 30 este vreo problema?

4 răspunsuri:
| kkkk a răspuns:

Hei.da, te depuncteaza. La mine asa s-a intamplat. Tocmai de aceea iti spun'' 15/20 de randuri'' sa te poti controla tu la scris..nici prea mult, nici prea putin. O seara buna! happy

| VirusS97 a răspuns:

Da din câte ştiu eu te depunctează. Ideal ar fi să respeţi cerinţa. (examen şi sistem stupid)

| edward14 a răspuns:

Nu te depuncteaza foarte mult( in jur de 2 puncte). Dar incearca sa te incadrezi in limitele de spatiu indicate! P.S. Esti in clasa a 8-a?

| Nicolae35 explică (pentru edward14):

Da..si unii colegi spun ca depuncteza altii ca nu depuncteaza.