| IonutRangu a întrebat:

La religie cand era si 19si20 de minute cand era pauz profesorul meu de religie era in clasa si majoritatea au inceput sa vorbeasca si vaznd ca vorbesc ceilalti am inceput si eu sa vorbesc...profesorul m-a observat doar pe mine ca vorbeam si a spus ca-mi scade nota la purtare cu un punct in creion....atunci o colega de a mea care avea si ea un pct saczut a inceput sarada de mine si eu amzis cu voce tare --bate palma ca si tu ai un pct scazut la purtare-- profesorul ma auzt si mi-a scazut un punct cu pixul. Nu stiti daca pot sa scap deacel punc deoarece nu vreau sa-mi stric media la prtare

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Profesorii nu scad notele la purtare ca asa li se scoala lor, punctele la purtare se scad de diriginte in urma consiliului profesoral de la sf semestrului

| IonutRangu explică (pentru suntserios):

De asta am intrebat pentru ca asa stiam si eu da darnu mi-a scazut numai mi si la mai multi colegi si pentru ca am vorbit si am batut palma nu cred ca trebuia sa mi se scada si mai ales ca acestea s-au nintamplat in pauza...Da dar daca am un pct scazut la purtare in catalog cu pixul ii afectaza nota la purtare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa vorbiti cu diriginta despre acest lucru sa o puneti in tema cu acest subiect, nu are voie sa faca ce vrea de capul lui, desigur daca diriginta nu este la fel ca profesorul, din pacate in ziua de astazi cam toata lumea e nebuna, n-ai ce-i face.Totusi asfel de situatii nu trebuie sa persisiste, chiar daca inca nu ai nota scazuta definitiv, pauza e pauza ce naiba, faci ce vrei!

| IonutRangu explică (pentru anonim_4396):

Multumesc din suflet pentru raspunsuri