| Ynnh a întrebat:

La română, la evaluare, ce moduri de expunere ați scris? Eu am zis că se regăsesc descrierea și dialogul. E bine?

Răspuns Câştigător
| BluishAngel a răspuns:

Da,e bine.Eu am scris naratiunea si dialogul, dar si descrierea e corecta. happy

| Fluture a răspuns (pentru BluishAngel):

Ti-a spus vreun profesor ca era bine si descrierea? Asa am scris si eu si nu stiu sigur.

| BluishAngel a răspuns (pentru Fluture):

Nu mi-a spus niciun profesor, dar am vazut in text multe figuri de stil specifice descrierii.Sunt destul de priceputa la romana, dar acum nu stiu sigur, la ce nasoale au fost subiectele, te poti astepta la orice. straight face

| Ynnh explică (pentru BluishAngel):

Într-adevăr. Mi s-a părut că sunt mult prea multe figuri de stil și imagini artistice pentru a fi narațiune. Iar la barem scrie "de exemplu"... deci poate hotărî profesorul în final, nu?

| BluishAngel a răspuns (pentru Ynnh):

Da,bineinteles.Eu totusi cred ca erau bune amandoua (si naratiunea si descrierea). Deci daca ai pus descrierea si dialogul, sigur o sa iei punctaj. happy

7 răspunsuri:
| stefanutzstefan a răspuns:

Naratiunea si dialogul

| Andreea0078 a răspuns:

Eu am scris naratiunea si dialogul...