| Mihaela_Adriana_1998 a întrebat:

Legat de licee. Nu stiu la ce profil sa dau. La mate sunt ok,la romana la fel cat de cat,si de aici vine problema. Nu imi place nici chimia,nici fizica,nici biologia decat foarte putin, nici istoria si un pic geografia.Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu zic sa te reorientezi catre o scoala profesionala. De ce-ti trebuie neaparat liceul?

| Latinmoon a răspuns:

Mate-info scrie pe tine pentru ca iti place matematica.winking

| 50cent50 a răspuns:

Daca zici ca nu-ti place chimia,fizica, biologia...e clar ca nu trebuie sa dai la un profil real. Chiar daca nu-ti place istoria eu zic ca e mai bine sa tocesti cateva randuri decat sa stai sa inveti formule si alte chestii.Te sfatuiesc sa dai la filologie sau stiinte sociale.
Filologie:faci mate, fizica, chimie, biologie doar pana in a 10-a
Stiinte sociale: la fel doar ca vei face cate 2 ore de mate pana in a 12-a

| DanielOvO a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, dar gandindu-ne rational, deoarece la mate esti " ok" poti sa dai la mate-info. Deoarece cred ca acest profil e viitorul. O lume plina de tehnica va fi viitorul. Sau poti alege optiunea de stiinte ale naturii ( aici in schimb e multa biologie si chimie). Orcum totul depinde de ceea ce-ti doresti! Bafta la evaluarea nationala! Daca vrei sa vb mai multe da-mi prietenie!