| Antonies a întrebat:

M-am băgat la școala profesională auto, sunt în primul an (aici am vrut să dau, am avut medie de liceu). Se fac 11 clase, iar apoi pot să fac liceul (seral) 2 ani. Vreau să știu dacă la seral se intră la ora 14, la cât se iese? tot 6/7 ore faci? Ar însemna să ieși la 8/9

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa terminarea scolii profesionale poti sa te inscrii la liceu, forma serala sau cu frecventa redusa, doar ca vei mai face inca 3 ani, deoarece poti intra numai in cl.XI-a si la seral/frecventa redusa se fac 5 ani de liceu (cl.IX-XIII).

| Antonies explică (pentru Ioandelasal):

Multi mi-au spus ca la mine seralul se face 2 ani.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Antonies):

Inseamna ca nu stiu prevederile legale.

| Aihao19 a răspuns:

De obicei ai 5-6 ore, zile multecand ai 5 si zile mai putine cand ai 6 ore si incepi cam de la 15:45 si termini pe la 20 cateodata sau 21.Si da o sa mai faci 3 ani la seral, pentru ca faci din a 11 pana in clasa 13, la seral se fac 13 clase si in general e mai usor, profesorii sunt mai indulgenti.Succes!

| maniacutz2003 a răspuns:

La seral poți să vi odată când începe și odată când se termină?

| Antonies explică (pentru maniacutz2003):

La ce te referi?

| maniacutz2003 a răspuns (pentru Antonies):

Poti sa vi doar să te înscrii si sa stai acasă până la examen, te duci, dai examenul si aia e