| eueueu68112 a întrebat:

Ma ajuta la ceva diploma de cambridge CAE?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Scapi de competente la bac si in unele facultati de limbi straine ti se echivaleaza cu 10 daca e pe admitere la engleza.

| eueueu68112 explică (pentru Adry05):

Fix de asta am intrebat, ca la limbi straine Bucuresti mi s-a zis ca tot trebuie sa dau examen la engleza, practic pot sa sterg pe jos cu certificatul asta laughing

| Adry05 a răspuns (pentru eueueu68112):

Hai sa nu exageram.
La Timisoara echivaleaza de exemplu

5 răspunsuri:
| Justme1997 a răspuns:

Nu mai dai bac-ul la engleza și e recunoscută internațional

| AndreiWeisz a răspuns:

Eu o am si nu prea am facut multe cu ea pana acum, in afara de un Erasmus si ca am scapat de bacul la engleza.

| Anon31241212 a răspuns:

Da. Daca vrei sa te duci la studii in strainatate. Atestatul atesta cunostintele tale lingvistice si nu va mai trebui sa fii testat acolo separat pentru a dovedi ca stii limba.