| RoroBaiatulGasca a întrebat:

Sunt elev in clasa a 9-a si ma intrebam daca ma pot transfera din sem al 2lea la un alt liceu pe aceeasi filiera. Daca vor mai multi elevi sa se transfere si nu sunt destule locuri acestia sunt admisi in ordinea mediei?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti transfera daca media ta de admitere este cel putin egala cu a ultimului intrat, nu se depaseste numarul maxim de elevi din clasa (daca se depaseste este necesara aprobarea ISJ) si CA al liceului de transfer iti aproba transferul.
Daca sunt mai multe cereri de transfer atunci depinde de CA pe care le aproba.