| ImiPlaceBranza4 a întrebat:

Maine am simulare si am un gol care mi-a ramas.Nu prea stiu sa interpretez figuri de stil prea bine si as vrea ajutor.(si cu exemple)

Urgent!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In loc sa stai pe TPU, ai putea recapitula figurile de stil si in felul asta, vei stii maine la examen.

| ImiPlaceBranza4 explică (pentru Violleta2022):

Eu nu am cerut definitia figurilor de stil sau cum sa imi dau seama care e epitet spre exemplu, eu am intrebat cum as putea sa INTERPRETEZ o figura de stil. Noroc ca s-a dat fabula...