| Neymar2 a întrebat:

Maine dau lucrare la romana din genul liric, mai precis din cele 3 poezie care le-am facut : Lacul, Izvorul nopti si Emotie de toamna, ce lucruri trebuie sa stiu neaparat pentru maine la lucrare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa stii definitia genului liric si caracteristicile acestuia(structura in versuri, modul de exprimare al genului liric, prezenta figurilor de stil si imaginilor artistice) si sa stii la cele 3 poezii semnificatia titlului si rezumatul pe poezie.

2 răspunsuri:
| KnifeWrench a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii sa le scrii corect titlul!

| BSM a răspuns:

Sa stii sa demonstrezi ca Poeziile fac parte din Genul liric.

Si la sfarsit cred ca iti va da o compunere. In care sa cuprinda caracterizarile Eului Liric.