| schlau a întrebat:

Matematica de la profil mate-info difera de matematic de la "stiinte ale naturii"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea de la stiinte. este mai usoara fata de mate-info.La primul profil faci 4 ore pe saptamana( cate faceai si in generala) la mate-info faci vre5 sau 6.Si parca la stiinte. matematica este de gradul, sau genul( nu mai stiu) 2.deci este mai usoara

2 răspunsuri:
| chocolate27 a răspuns:

Da, la mate-info(M1) e mai greu decat la stiinte ale naturii(M2)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, difera...asta pentru ca matematica de la profil mate-info e mai complexa si se face la un grad de dificultate mai ridicat(M1) decat cea de la stiintele naturii, care se numeste M2...