| Andreea482 a întrebat:

Merită să faci liceul Militar? Cu ce te ajuta pe viitor? P.S sunt fatarolling on the floor))

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, foarte mult - dacă vrei o carieră militară

| SilentRain a răspuns:

Orice te pasioneaza merita

| minrest a răspuns:

Il faci daca vrei sa ramai in armata. E o idee si asta. De cand esti admisa, esti omul lor. Daca iti place.

| siriusblack98 a răspuns:

O pensie frumusica, un loc de munca stabil si respectat in ochii lumii de rand (daca vei continua cu o cariera in armata).La noi in tara astea doua lucruri au cam devenit raritati deci vorbim despre ele ca si cum ar fi mare lucru.In alte tari ele reprezinta ceva normal.

| Andreea482 explică (pentru siriusblack98):

Pai salariul cum e? Ca până la pensie mai e, eu vreau sa am bani cât sunt tânără mai mult

| siriusblack98 a răspuns (pentru Andreea482):

Salariul la drept vorbind nu este foarte grozav.S-au mai marit cu vreo 15-20% de anul trecut totusi.Acum un soldat ia cam 16 milioane pe luna, un subofiter intre 20 si 24 iar un locotenent 38.

| Andreea482 explică (pentru siriusblack98):

În străinătate se castiga mai bine pe așa ceva ceva?

| siriusblack98 a răspuns (pentru Andreea482):

Evident! Nici nu se compara.

| Andreea482 explică (pentru siriusblack98):

Și pe viitor după ce fac și academia și tot pot să ma angajez în străinătate?

| siriusblack98 a răspuns (pentru Andreea482):

Da.

| Darilina a răspuns:

Da merită dacă îți dorești să fi militar și este un liceu de vocație și foarre bun